تلفن همراه
 
 

اینترنت همراه (GRPS)
دریافت پیامک تنظیمات

*۱۳۰*۳*۶# [YES/OK]

توجه:

پس از دریافت پیام کوتاه حاوی تنظیمات، آنرا باز و در گوشی ذخیره (save) نمایید تا تنظیمات GPRS به گوشی منتقل شود.برای اولین بار در ایران اینترنت ۲۴ ساعته در تلفن همراه شما!

درهنگام حرکت و رفت و آمد، بدون هیچ زحمتی می توانید به شبکه جهانی اینترنت متصل باشید.

General Packet Radio Service) GPRS) سرویسی است که از طریق آن شما همیشه و همه جا آنلاین بوده و می توانید از اینترنت استفاده نمایید. شما می توانید از طریق لپ تاپ، رایانه دستی (PDA) یا مرورگر WAP روی گوشی خود در کمترین زمان به اینترنت متصل شوید.


چگونه می توان به GPRS متصل شد؟


گوشی شما باید برای اتصال به شبکه GPRS مناسب باشد (برای اطلاع از این موضوع اینجا را کلیک کنید).


تنظیمات GPRS بطور خودکار در یک پیام کوتاه (SMS) برای شما ارسال می شود. برای آنکه تنظیمات این سرویس به گوشی شما منتقل شود، باید اطلاعات ارسال شده را در تلفن همراهتان ذخیره (save) کنید.


اگر از دیتا کارت (PCMCIA) برای اتصال لپ تاپ خود استفاده می کنید، هنگام نصب کارت یا تنظیم اتصال به شبکه این اطلاعات را وارد کنید (*اسامی اطلاعات زیر ممکن است برای مدل های مختلف کارت متفاوت باشد):


Value

Item

Irancell-GPRS

Connection Name

GSM-GPRS/GPRS

Bearer

mtnirancell

APN

http://vitrin.irancell.ir

Home Page

10.131.26.138

WAP 1.0 Proxy

9201 Port
CO-WSP Service
10.131.26.138

WAP 2.0 Proxy

8080 Port
HTTP Service


نحوه وارد کردن تنظیمات دستی در گوشی‌های دارای سیستم‌عامل‌های مختلف:

سیستم عامل Android نسخه ۴ و به بالاتر 

سیستم عامل Android نسخه‌های قدیمی

سیستم عامل Windows Phone 8

سیستم عامل Windows Phone

سیستم عامل iOS (Apple IPhone) 

سیستم عامل Blackberry

سیستم عامل Java

سیستم عامل Symbian


نحوه دسترسی به اینترنت


پس از اینکه از تنظیمات گوشی خود مطمئن شدید و علامت اتصال به شبکه GPRS (یک علامت G یا یک مثلث برعکس در کنار علامت آنتن) بر روی صفحه تلفن همراه شما ظاهر شد، می توانید با انتخاب مرورگر (WAP/ Web browser) در منوی گوشی خود و سپس وارد کردن آدرس اینترنتی (URL) به شبکه جهانی اینترنت دسترسی پیدا کنید.


این مرورگر (browser) در اغلب گوشی ها با علامت "کره زمین" نشان داده شده است.هزینه منطقی


صرفاً زمانی هزینه به حساب شما منظور می شود که داده ای ارسال و یا دریافت کرده باشید. همین! شما برای متصل ماندن به شبکه جهانی هزینه ای نمی پردازید. این منصفانه است زیرا شما فقط پول آنچه را مصرف می کنید می پردازید.تعرفه GPRS


بطور کلی حجم داده ها براساس بایت سنجیده می شود. همانطور که می دانید، هر کیلوبایت (KB) حدود هزار و بیست و چهار بایت و هر مگابایت (MB) حدود هزار و بیست و چهار کیلو بایت است. شما به آسانی می توانید در هرلحظه هزینه های خود را محاسبه کنید. کافی است تا تعداد کیلوبایت هایی که ارسال یا دریافت کرده اید را در تعرفه ضرب کنید.


لطفاً به خاطر داشته باشید که کارکرد دیتای شما شامل کلیه اطلاعاتی خواهد بود که توسط خود شما یا به صورت خودکار از گوشی، رایانه دستی یا لپ تاپ شما ارسال و یا دریافت می گردد.


برای مشاهده تعرفه GPRS اینجا را کلیک کنید.
  • افزودن به علاقه مندی ها
  • انتخاب به عنوان خانه
  • چاپ